→Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak ať mi nikdo neříká, jak mám žít

Bible - VII.díl

9. listopadu 2007 v 21:02 | sarka-ks |  ☻Moje referáty ☻
Havrani krmí Eliáše
Jak Bůh řekl tak se stalo. Achab se prohlásil za krále severní části a vzal si za ženu Jezábel. On a jejich lid byli zlí a nechali zabít pravé proroky boha, utekl jen Eliáš. Ten potom pověděl králi Achabovi, že je zlí a že bude pořád sucho, dokud si Hospodin neusmyslí, aby pršelo. Eliáš tedy odešel a krmili ho havrani.

Kněží boha Baala
V achabově království bylo sucho. Za tři roky se znovu objevil Eliáš a dokázal, že pravým bohem je Hospodin. Bůh Baal byl jen výmysl. Lidé pak pobili všechny Baalovi kněze.
Tichý hebký hlas
Královna Jezábel se chtěla pomstít Elášovi, ten uprchl do pouště. Bohu zvěstoval, že se proti němu obrátil zády Izrael. A Hospodin řekl Eliášovi, že ho brzy zastoupí prorok Elíša.
Nabotova vinice
Jednou se králi zachtělo Nabotovi vinice. Ten ji nechtěl prodat. Tak žena krále nechala Nabota ukamenovat. Potom ji stihl ten samý trest, trest boží.
Eliáš se loučí s Elíšou
Po Eliášovi nastupoval Elíša a ten chtěl s Eliášem zůstat. Tedy spolu byli asi sedm let. Až si pak Eliáše vzal Bůh k sobě a Elíša šel k ostatním prorokům do Jericha.
Elíša uzdraví Námana
Dobrý bojovník Náman náhle onemocněl a otrokyně jim doporučila Elíšu. Elíša Námana zachránil s pomocí boží. Elíša nechtěl od Námana nic. A ten se začal k Hospodinu pravidelně modlit.
Pomazání Jehúa
Protože Eliáš zemřel zbylo pomazání za nového krále Jehúa na Elíšovi. Jehú se svými přívrženci dobyl s pomocí boží Jezrael a stal se králem.
Joáš králem
Po smrti Jutského krále nastoupila jeho dcera Atajla. Uctívala boha Baala. Proto byla zabita a na trůn nastoupil Joáš.
Elíšova smrt
Elíša vykonal mnoho dobrých i zázračných skutků jako prorok boží. Na sklonku své smrti požehnal králi Izraele a zvěstoval mu, že vyhraje nad Sýrií třikrát. Na to zemřel.
Josiáš a Izaiášova proroctví
Josiáš se stal po dlouhém střídání králem Jutska. Byl připraven donutit lidi ve víru v pravého boha a pomohla mu k tomu kniha sepsaná Izaiášem jako Kniha zákona.
Pád a zničení Jeruzaléma
Asyrská říše se velmi rozmáhala a Jutové jim museli dát mnoho bohatství. Zbylí lidé se shromáždili do Jeruzaléma a devět let se drželi rad proroka Jeremiáše, ale potom už to nevydrželi a zaútočili, ale Jeruzalém byl dobyt.
Židovští zajatci v Babylóně
Po pádu Jeruzaléma bylo mnoho vojáků zajato, ale prorokové je učili víry v boha, která se jim vyplatila. Stalo se z nich velké vojsko.
Králův sen
Král měl se, který chtěl vysvětlit. Dokázal to jen mladý žid Daniel. Král se mu poklonil a prohlásil boha za boha Bohů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama